Türk Telekom Bedava İnternet 2021

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Türk Telekom taahhüt sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını arayanlar için Türk Telekom, abonelerine özel yaptığı kampanya ve indirimler için taahhüt talep etmektedir. Genellikle 12 ve 24 ay olarak belirlenen taahhüt ile indirimli paketlerden yararlanabilir ve cihaz kampanyalarına katılabilirsiniz.

Türk Telekom, normalde yüksek fiyatlı paketleri taahhüt süresi içinde indirimli olarak sizlere sunmaktadır.  Eğer belli bir süre sonra taahhüdü bozarsanız, taahhüdü bozma karşılığı Türk Telekom sizden verdiği indirimleri peşin olarak istemektedir.

Bu yazımızda sizlere Türk Telekom cayma bedeli, cayma bedeli öğrenme ve taahhüt sorgulama gibi konularda bilgi vereceğiz.

Türk telekom taahhüt sorgulama nasıl yapılır

Türk Telekom Taahhüt, Cayma Bedeli Nedir?

Kelime anlamı olarak taahhüt anlaşmak ve söz vermek anlamına gelir. Türk Telekom, cihaz satın alan, yeni abone olan ve taahhüt süresi bitmiş abonelerine taahhüt yapar.

Türk Telekom hattını kapatanlar ya da numarasını taşıyanlardan da taahhüdü bozmaktan dolayı cayma bedeli talep edilmektedir.

Bir örnekle açıklayacak olursak; ücreti 70 TL olan bir paketi Türk Telekom taahhüt karşılığı indirim yaparak 40 TL’ye düşürür. Siz 6 ay kullandıktan sonra taahhüdü bozarsanız, 6 ay boyunca aldığınız indirimi peşin olarak sizden talep eder. Yani 6×30=180 TL son faturanıza cayma bedeli olarak yansıtılır.

Türk Telekom Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır?

Taahhüt bitiş süresini Türk Telekom müşteri hizmetleri ya da Türk Telekom Online İşlemler uygulamasından öğrenebilirsiniz.

Bedava İnternet Hilesi Arayanlar Bu Fırsat Tam Size Göre!!  Zade Games 101 Okey 5 GB internet dağıtıyor

Türk Telekom taahhüt süresini ve cayma bedelini öğrenmek için Online İşlemler menüsünde “Tarifem ve Paketlerim” bölümünü inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda buradan faturalarınızı görüntüleyebilir, cihaz kampanyasından yararlandıysanız kalan toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır Kısa Yolu

Türk Telekom taahhüt sorgulaması yapmak için telefonunuzun arama bölümüne *124# yazıp arayın. Ardından 3’ü tuşlayıp “Taahhüt” seçeneğini seçip, 2’yi tuşlayarak tekrar “Taahhüt” seçeneğini seçin. Kalan taahhüt süreniz ve cayma bedeli mesajla telefonunuza gelecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Paket ve tarifeye göre değişkenlik gösteren cayma bedelini hesaplamak için bazı kriterler vardır:

  • Yapılan indirimler
  • Aktivasyon ücreti
  • Başvuru bedeli
  • Devlete ödenen vergiler
  • Bağlantı bedeli

Ayrıca telsiz kullanım bedeli ve cihaz aldıysanız kalan taksitleri de cayma bedeli olarak faturanıza yansıtılır.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom taahhüt başlangıç ve bitiş tarihini Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom Online İşlemlerden de bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt İptal Cezası

Türk Telekom cayma bedeli cezası aslında size verilen indirimin geri alınmasıdır. Taahhüt süreniz az kaldıysa iptal etmek yerine beklemek daha mantıklıdır. Bunun için müşteri hizmetlerinde bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom cayma bedeli için taksitlendirme yapılmaz. Zor durumda kalmamak için gerekli bilgileri aldıktan sonra karar vermenizi öneririz.

 

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bedava internet hilesi 2020
Kapalı